Ako vyčistiť špirálku v atomizére?
01.11.2019

Ako vyčistiť špirálku v atomizére?

Nie vždy je nutné po prvom opotrebovaní špirálku v atomizére ihneď vyhadzovať a vymieňať, možno ju ľahko vyčistiť a predĺžiť jej životnosť.

Špirálky sa objavujú v dvoch základných formách - v žhaviacej hlave a samostatne - v takzvaných DIY atomizéroch, ako RTA, RDA a RDTA. Žhaviace hlavy v sebe už špirálku spoločne s vatou majú nainštalovanú a stačí ich do atomizéra jednoducho naskrutkovať. Do DIY atomizérov sa špirálky usádzajú o niečo zložitejšie, naviac je potrebné ručne vložiť tiež vatu a všetko upraviť tak, aby e-liquid nepretekal a dobre zásoboval vatu so špirálkou.

Zatiaľ čo v prípade klasickej žhaviacej hlavy vám pri jej opotrebovaní viac-menej nezostáva nič iné, než ju vymeniť za novú, špirálky v DIY tankoch je možné vyčistiť a jednoducho im tak predĺžiť životnosť. Najrýchlejšie sa opotrebuje vata, ktorá sa buď prepáli, alebo zanesie príliš sladkými e-liquidmi, stratí potom savosť a prestane riadne podávať chuť. Tiež na špirálku sa pri jej používaní napaľuje e-liquid, karamelizuje a vytvára na povrchu špirálky nečistoty, ktoré zhoršujú jej vlastnosti, či už ide o rýchlosť a intenzitu žhavenia, či o podanie chuti.

Vatu je v prípade opotrebovania nutné vymeniť, špirálku však možno vyčistiť a naďalej používať. Nemožno to však opakovať donekonečna a časom bude potrebné vymeniť i špirálku.

Ako vyčistiť špirálku v DIY atomizére?

  • Odstráňte z atomizéra vatu

  • Nasucho vypáľte špirálku (nenechajte ju ale príliš rozžhaviť)

  • Atomizér odskrutkujte z módu

  • Špirálku dajte pod tečúcu vodu

  • Zľahka špirálku očistite štetčekom na špirálky alebo zubnou kefkou

  • Znovu umyte pod tečúcou vodou

  • Na záver opäť vypáľte pre odparenie zvyškov vody

Ak je na špirálkach stále napálený e-liquid alebo je produkcia chuti výrazne utlmená, je načase špirálku vymeniť. Riadne a včasné vyčistenie špirálky dokáže výrazne predĺžiť jej životnosť.

Hore
Zákaz predaja elektronických cigariet osobám mladším ako 18 rokov! Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie cookien na našej stránke
Rozumiem