Ako vyčistiť špirálku v atomizére?
01.11.2019

Ako vyčistiť špirálku v atomizére?

Nie vždy je nutné po prvom opotrebovaní špirálku v atomizére ihneď vyhadzovať a vymieňať, možno ju ľahko vyčistiť a predĺžiť jej životnosť.

Špirálky sa objavujú v dvoch základných formách - v žhaviacej hlave a samostatne - v takzvaných DIY atomizéroch, ako RTA, RDA a RDTA. Žhaviace hlavy v sebe už špirálku spoločne s vatou majú nainštalovanú a stačí ich do atomizéra jednoducho naskrutkovať. Do DIY atomizérov sa špirálky usádzajú o niečo zložitejšie, naviac je potrebné ručne vložiť tiež vatu a všetko upraviť tak, aby e-liquid nepretekal a dobre zásoboval vatu so špirálkou.

Zatiaľ čo v prípade klasickej žhaviacej hlavy vám pri jej opotrebovaní viac-menej nezostáva nič iné, než ju vymeniť za novú, špirálky v DIY tankoch je možné vyčistiť a jednoducho im tak predĺžiť životnosť. Najrýchlejšie sa opotrebuje vata, ktorá sa buď prepáli, alebo zanesie príliš sladkými e-liquidmi, stratí potom savosť a prestane riadne podávať chuť. Tiež na špirálku sa pri jej používaní napaľuje e-liquid, karamelizuje a vytvára na povrchu špirálky nečistoty, ktoré zhoršujú jej vlastnosti, či už ide o rýchlosť a intenzitu žhavenia, či o podanie chuti.

Vatu je v prípade opotrebovania nutné vymeniť, špirálku však možno vyčistiť a naďalej používať. Nemožno to však opakovať donekonečna a časom bude potrebné vymeniť i špirálku.

Ako vyčistiť špirálku v DIY atomizére?

  • Odstráňte z atomizéra vatu

  • Nasucho vypáľte špirálku (nenechajte ju ale príliš rozžhaviť)

  • Atomizér odskrutkujte z módu

  • Špirálku dajte pod tečúcu vodu

  • Zľahka špirálku očistite štetčekom na špirálky alebo zubnou kefkou

  • Znovu umyte pod tečúcou vodou

  • Na záver opäť vypáľte pre odparenie zvyškov vody

Ak je na špirálkach stále napálený e-liquid alebo je produkcia chuti výrazne utlmená, je načase špirálku vymeniť. Riadne a včasné vyčistenie špirálky dokáže výrazne predĺžiť jej životnosť.

Dovolenka s VaprioSprievodca vyberom SK
Hore
Zákaz predaja elektronických cigariet a príslušenstva osobám mladším ako 18 rokov! Na našej webovej stránke používame súbory "cookie", aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili ju Vašim požiadavkám. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s ich využitím.