Prečo mi prská e-cigareta?
09.11.2022

Prečo mi prská e-cigareta?

Niekedy sa stane, že namiesto príjemnej pary, plnej vynikajúcej chuti, v ústach ucítime kvapky prskajúceho e-liquidu. Prečo sa to deje a čo s tým?

1) Žhavenie špirálky bez poťahovania

Ak nemá e-cigareta systém automatického žhavenia, je potrebné počas vapovania držať tlačítko. A tlačítko je potrebné držať len v momente, kedy poťahujeme z náustku. Ak by sme tlačítko držali bez poťahovania, v tanku/pode bude vznikať para, ktorá po chvíľke skondenzuje späť na kvapalinu. Pri takomto opakovanom žhavení sa žhaviaca hlava presýti a buď nám e-liquid začne pretekať alebo pri poťahovaní začne prskať do úst.

Ak máte e-cigaretu, na ktorej je pri vapovaní potrebné držať tlačítko, držte ho len v prípade, že z e-cigarety poťahujete.

2) Poťahovanie bez žhavenia špirálky

A teraz opačný problém. Poťahujeme z náustku, nedržíme tlačítko, takže sa nežhaví špirálka a neodparuje sa e-liquid. V takom prípade sa vďaka poťahovaniu dostáva do žhaviacej hlavy čím ďalej tým viac e-liquidu, a pretože sa žiadny neodparuje, hlava sa presýti a v momente, kedy rozžhavíme špirálku, náplň vyprskne náustkom do úst.

Opäť teda platí, že keď poťahujeme z náustku, držíme tlačítko, aby sa z e-cigarety odparovala náplň.

3) Nízky výkon

Ak máme e-cigaretu s nastaviteľným výkonom, je potrebné pred prvým použitím nastaviť odporúčané hodnoty. Tie nájdete uvedené na žhaviacej hlave. Príliš vysoký výkon a čaká nás horúca para a veľmi pravdepodobne i spálená vata. Príliš nízky výkon a e-liqiud sa nebude dostatočne zahrievať, bude sa veľmi pomaly odparovať a tým, ako budeme poťahovať, budeme do hlavy nasávať ďalší e-liquid. Tým hlavu presýtime a opäť nás tak čaká prinajmenšom bublanie, v horšom prípade potom prskanie náplne do úst.

Pred použitím nastavíme vhodný výkon podľa odporúčaného rozsahu, ktorý je uvedený na žhaviacej hlave.

4) Riedky e-liquid

Zle zvolený e-liquid môže spôsobiť rad problémov. Nevhodný pomer PG/VG môže v našej e-cigarete spôsobiť pretekanie e-liquidu, pálenie vaty a práve tak prskanie e-liquidu. Príliš riedka náplň vo výkonných e-cigaretách presýti žhaviacu hlavu a pri vapovaní tak okrem iného začne e-liquid prskať do úst.

Vyberte pre svoju e-cigaretu vhodný e-liquid. Nesmie byť ani príliš riedky, ani príliš hustý.

Vaprio Premium
Hore

Dôležité informácie


Zákaz predaja elektronických cigariet osobám mladším ako 18 rokov.

Pre správne fungovanie webu a analýzu návštevnosti potrebujeme využívať niekoľko externých služieb spoločnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potrebujeme súhlas s ich využitím. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať (vyvolajte znova okno cez odkaz "Cookies" v pätičke webu).