Európska komisia chce počuť vaše názory
25.05.2022

Európska komisia chce počuť vaše názory

Prešli ste z klasických cigariet na elektronické? Dajte vedieť Európskej komisii o vašej skúsenosti.

Elektronické cigarety a náplne sú regulovaným odvetvím na základe SmernicTPD (Tobacco Products Directive). Na návrh Európskej komisie smernica nadobudla účinnosť 19. mája 2014 a účinnosť v členských štátoch EÚ začala 20. mája 2016. Táto smernica určila maximálny objem e-liquidov obsahujúcich nikotín na predaj na jednu plniacu nádobku na 10 ml. Sila nikotínu v e-liquidoch nemôže byť väčšia ako 20 mg/ml a začalo sa vyžadovať, aby výrobky obsahujúce nikotín a ich obaly boli odolné voči neoprávnenej manipulácii a aby boli odolné voči manipulácii deťmi. Nové nariadenie tiež zakázalo používanie určitých zložiek, ktoré zahŕňali taurín, farbivá a kofeín, zaviedlo povinné používanie nového označovania a zdravotných varovných značiek na obaloch.

V týchto dňoch Európska komisia pripravuje novú verziu Smernice TPD, ktorá prinesie ďalšie zmeny v kategórii elektronických cigariet a náplní. Dôležité je, aby vedela Komisia aj vďaka vám odlíšiť domnienky od skutočnosti a práve na to vyhlásila možnosť zasielať pripomienky aj od širokej verejnosti (napr. od laikov a nezávislých expertov). Veľká časť prijatých pravidiel stojí na skutočnosti, ktorá má za cieľ chrániť spotrebiteľa, no sú aj návrhy, ktoré nemajú takýto základ, ako napríklad obmedzenie predaja ochutených náplní alebo zakázanie znovu plniteľných cigariet. Práve vaša skúsenosť s prechodom na elektronickú cigaretu a zaslanie vašich pripomienok môže pomôcť Komisii k správnemu rozhodnutiu. Pripomienky môžete zasielať do 17. júna 2022 vo svojom jazyku SEM.

Prihlásenie na zaslanie pripomienok je jednoduché. V prvom kroku zvoľte možnosť "Zaslať pripomienku". Ak ešte nemáte účet na EÚ portáli, zvoľte možnosť "Vytvoriť účet". Po zadaní e-mailovej adresy vám bude obratom zaslaný link na vytvorenie hesla a následne môžete zaslať svoju pripomienku.

Vaprio Premium
Hore

Dôležité informácie


Zákaz predaja elektronických cigariet osobám mladším ako 18 rokov.

Pre správne fungovanie webu a analýzu návštevnosti potrebujeme využívať niekoľko externých služieb spoločnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potrebujeme súhlas s ich využitím. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať (vyvolajte znova okno cez odkaz "Cookies" v pätičke webu).