Sprievodca výberom prvej elektronickej cigarety
06.03.2020

Sprievodca výberom prvej elektronickej cigarety

Kompletný sprievodca výberom prvej elektronickej cigarety nielen pre úplných začiatočníkov

Chceli by ste si zaobstarať svoju prvú elektronickú cigaretu a neviete si rady? Zaskočil vás príliš obsiahly výber, mnoho modelov a jednoducho neviete, ktorý si vybrať? Zostavili sme pre vás kompletného sprievodcu, nabitého informáciami o výbere začiatočníckej e-cigarety, o voľbe náplne, až po tipy, ktoré vám zaistia maximálny pôžitok z vapovania.

Nakupujete po prvýkrát a potrebujete poradiť s výberom? Vyskúšajte Vaprio sprievodcu

Čo je dobré vedieť pri prechode z tabakových cigariet na elektronické

1) Existuje ideálna e-cigareta pre každého.

Možno už ste elektronickú cigaretu skúsili a je možné, že vám nesadla. Neznamená to však, že elektronické cigarety sú zlé alebo nefungujú. Pravdepodobne ste len narazili na model, ktorý nebol pre vás vhodný a ktorý nevyhovoval vašim potrebám. Elektronických cigariet je obrovské množstvo a každý si medzi nimi dokáže nájsť tú ideálnu. Existuje mnoho modelov pre klasické poťahovanie i pre priame poťahovanie do pľúc ako z vodných fajok. Nenechajte sa zmiasť a voľte ten správny model podľa vášho spôsobu fajčenia. Elektronické cigarety, určené pre klasických fajčiarov, sú jednoduché nielen svojím ovládaním, ale tiež používaním.

2) Pri prvom potiahnutí sa pravdepodobne rozkašlete.

To je normálne. Pocit pri vapovaní sa líši od fajčenia. Väčšina fajčiarov sa pri prvom vapovaní rozkašle. „Para“ má inú konzistenciu než dym, a to môže spôsobiť kašeľ. Majte na pamäti, že kašeľ je dočasný a počas niekoľkých dní odznie.

3) Môžete mať sucho v ústach.

Nielen suché ústa, ale i suchý nos a hrdlo. To je tiež normálne. V e-liquide sú štyri hlavné zložky (tri, ak vaša náplň neobsahuje nikotín). Niektoré z týchto zložiek sú hygroskopické; to v podstate znamená, že na seba z tela viažu vodu. Dodržujte teda správny pitný režim.

4) Vapujte, nefajčite.

Fajčiari majú tendenciu poťahovať sprudka a silno, z elektronických cigariet je však omnoho lepšie poťahovať dlho a zľahka. Sila potiahnutia neovplyvní množstvo vdýchnutej „pary“. Naopak, nesprávne poťahovanie môže spôsobiť drobné problémy, ktoré vám vapovanie znepríjemnia.

5) E-cigareta nie je cigareta.

Zatiaľ čo klasickú cigaretu si zapálime, 5-10 minút fajčíme a ďalšiu si dáme až za nejaký čas, vapovanie z elektronickej cigarety zvádza k takmer nepretržitému používaniu. To však vzhľadom na jej konštrukciu nie je žiaduce. Ideálne je urobiť pár potiahnutí a nechať potom e-cigaretu na chvíľku odpočinúť. Takým spôsobom potom môžete bez problémov vapovať i celý deň.

6) Nepreháňajte to.

Ako už bolo zmienené vyššie, e-cigareta zvádza k nepretržitému používaniu, ale to so sebou môže niesť riziko predávkovania nikotínom. Ak k tomu dôjde, môžete mať mierne nežiaduce účinky, podobné príliš častému fajčeniu, ktoré sa prejavia rovnako rýchlo: obvykle bolesť hlavy, mierna nevoľnosť alebo závrate. V takom prípade prestaňte vapovať a počkajte, až tieto príznaky odznejú. Ak k tomu dôjde zakaždým, keď budete vapovať, je pravdepodobné, že máte náplň s príliš vysokou silou nikotínu.

7) Nakupujte kvalitu.

V dnešnej dobe existuje mnoho spôsobov, ako si zaobstarať elektronickú cigaretu, či už v stánku v podchode, v kamennej predajni, z e-shopu, ale i zo zahraničia. Vždy však dávajte pozor, kde a čo nakupujete. Elektronické cigarety a príslušenstvo vždy vyberajte len u overených a bezpečných predajcov. Vaprio dôsledne preveruje kvalitu svojich výrobkov a produktov, ktoré máme v ponuke, garantujeme ich kvalitu i nezávadné zloženie.

 

Ak by ste mali akúkoľvek otázku, problém, alebo sa napríklad chcete uistiť, či ste si vybrali správne, neváhajte kontaktovať na náš bezplatný zákaznícky servis (+421 800 221 170), alebo mail info@vaprio.sk kde vám so všetkým radi pomôžeme.

Elektronická cigareta pre začiatočníkov

Vyberajte zo zoznamu niekoľkých základných modelov elektronických cigariet, ktoré sú ideálne pre úplných začiatočníkov, či už ide o príležitostných, slabých alebo i silných fajčiarov.

Článok Elektronická cigareta pre začiatočníkov

Alebo si pozrite jednu z epizód Vaprio.tv, v ktorej predstavujeme ďalšie tri zaujímavé modely, vhodné pre začiatočníkov.

Ako vyberať svoju prvú elektronickú cigaretu?

Tak presne na to sa pozrieme v jednom z dielov Vaprio.tv, kde si dopodrobna rozoberieme, ako na výber e-cigarety, čo je dobré vedieť, než navštívime jednu z predajní a na koho sa obrátiť v prípade, že s výberom potrebujeme pomôcť.

Ako vybrať náplň do elektronickej cigarety?

Výber vhodnej náplne pre správne fungovanie elektronickej cigarety je skutočne zásadný. Pripravili sme si pre vás podrobného sprievodcu výberom náplne, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie.

Článok ako vybrať náplň do elektronickej cigarety?

 

Výberu náplne sa venujeme tiež v epizóde na Vaprio.tv.

Čo je to nikotínová soľ?

8 tipov pre ľahší prechod k e-cigaretám

Už ste kedysi elektronickú cigaretu skúsili a nevyšlo to? Alebo je snáď pre vás e-cigareta stále až na druhom mieste a máte problém vzdať sa tabakových cigariet? Máme pre vás 8 tipov, ktoré váš prechod na elektronický variant uľahčia.

Článok 8 tipov pre ľahší prechod k e-cigaretám

Cesta od tabaku k e-cigarete. Ako sa k elektronickej cigarete dostali ostatní a čím si prešli? Na tejto ceste nie ste sami a my sme tu na to, aby sme vás na nej sprevádzali.

Ako vyberať batérie 18650

Máte vyhliadnutý model, pre ktorý je potrebné dokúpiť ešte batériu? Neviete, ako vybrať tú správnu? V tomto článku vás prevedieme výberom vhodnej batérie.

Článok ako si vyberať batérie 18650

Na čo si dávať pozor pri používaní e-cigariet

Vapujte ako profík a nerobte zbytočné chyby. V tomto článku sa pozrieme na to, čomu a ako sa počas používania elektronickej cigarety ľahko vyhnúť.

Článok základné chyby používania e-cigariet

Ako nastaviť režim výkonu?

Máte elektronickú cigaretu s nastaviteľným výkonom a neviete, ako túto funkciu používať? Tu vás naučíme, ako využiť potenciál svojej e-cigarety naplno a ako na režim výkonu.

Článok ako nastaviť režim výkonu?

Nastavenie prívodov vzduchu

Utiahnutý alebo otvorený, čo ovplyvňuje a ako ho najlepšie nastaviť. Prívod vzduchu zásadne ovplyvňuje pôžitok z vapovania a my vám tu poradíme, ako si ho správne nastaviť.

Článok nastavenie prívodov vzduchu

Čo sú to žhaviace hlavy

Zásadná súčasť elektronickej cigarety, ktorá stojí za tvorbou pary a podaním chuti. Čo to sú tie žhaviace hlavy, z čoho sú a ako fungujú?

Článok žhaviace hlavy

Kedy vymeniť žhaviacu hlavu?

Je potrebné ju pravidelne meniť, ale ako spoznať ten správny moment, kedy už je vhodné žhaviacu hlavu vymeniť? Tak presne to a napríklad i informácie o faktoroch, ovplyvňujúcich životnosť hlavy nájdete v nasledujúcom článku.

Článok kedy vymeniť žhaviacu hlavu

Ako nainštalovať žhaviacu hlavu?

Jediná súčasť elektronickej cigarety, ktorú je potrebné pravidelne meniť, je práve žhaviaca hlava. Ako ju správne nainštalovať, aby ste si užili pohodové vapovanie?

Článok inštalácia žhaviacej hlavy

Hore
Zákaz predaja elektronických cigariet osobám mladším ako 18 rokov! Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie cookien na našej stránke
Rozumiem