Čo je pod systém?
08.02.2019

Čo je pod systém?

Obľuba pod systémov medzi elektronickými cigaretami rastie. Čo to je, aké sú ich výhody a prečo by vás mohli zaujímať?

Pod systém, v poslednej dobe často používaný výraz, ktorý označuje istý typ elektronickej cigarety. Ak však nemáte úplne jasno v tom, čo to pod systém je, ako ho spoznáte, čím sa líši od ostatných e-cigariet, ako sa používa a načo je dobrý, v tomto článku nájdete na všetky tieto otázky odpoveď.

  • 9 variant

Vaporesso ZERO Pod sada

Skladom online

Čo je to pod (systém)?

Ide o elektronickú cigaretu využívajúcu takzvaný pod. Obvykle sa také zariadenie skladá iba z batérie a podu, ktorý sa do batérie jednoducho vkladá.

Čo to ale je ten pod? Na rozdiel od bežných e-cigariet, kde je žhaviaca hlava, nádržka pre e-liquid a samotný atomizér rozoberateľný a je potrebné ho pri každej výmene alebo plnení skrutkovať a/alebo rozložiť, pod má toto všetko v sebe. V prípade potreby tak ľahko vymeníte celý pod za nový.

Ako spoznáte pod systém?

Teda, okrem toho, že je vybavený podom. Poznávacích znamení je hneď niekoľko. Dizajn a rozmery sú tými najviac viditeľnými. Pod systémy sú malé, ľahké, pohodlne sa držia a hravo sa schovajú vo vrecku. Na rozdiel od bežných e-cigariet sú často vybavené automatickým žhavením, takže nemajú tlačítko a para sa začne tvoriť počas potiahnutia. Nájdu sa však i výnimky a pod systémov s tlačítkom pribúda.

  • 6 variant

Suorin Air - štartovacia sada 400mAh

Skladom online

Ako sa pod systém používa?

Používanie a ovládanie pod systémov je extrémne jednoduché. Pre naplnenie obvykle stačí pod z batérie vysunúť, otvoriť plniaci otvor a naliať do podu svoj e-liquid. Takto naplnený pod potom opäť zasuniete do batérie. V prípade nového podu potom stačí päť minút počkať a môžete vapovať. Poťahuje sa z neho ako z klasických cigariet, teda ústa-pľúca.

Ak ide o pod systém s automatickým žhavením, obvykle je bez tlačítka a vy tak nemusíte zariadenie nijako zapínať ani vypínať, stačí si potiahnuť a okamžite sa začne tvoriť para. Ak je však pod systém tlačítkom vybavený, piatimi stlačeniami batériu aktivujete a potom už iba stačí tlačítko pri potiahnutí podržať.

Nemusíte riešiť žiadne nastavenia, výkon, teplotu, jediné, o čo sa staráte, je plnenie a nabíjanie.

Predplnený pod

Existujú však také pod systémy, pri ktorých sa nemusíte starať ani o plnenie. Využívajú totiž už predplnené pody, ktoré do batérie rovno zasuniete a môžete okamžite vapovať. Žiadne čakanie alebo plnenie, používanie takej elektronickej cigarety je extrémne jednoduché.

V našej ponuke je takou e-cigaretou NS-Pod. S týmto malým a ľahkým pod systémom nebudete mať žiadne starosti. Nulová údržba a ľahké používanie v spojení s už predplnenými podmi robia z NS-Pod skvelého spoločníka. Na výber naviac máte tabakové i ovocné náplne, s ktorými nebude vapovanie nudné a bez chuti.

  • 2 varianty

SN-Pod

Skladom online

V čom sa pod systém líši?

V podstate už sme si hlavné rysy pod systému vypísali a práve nimi sa líšia od väčšiny ostatných e-cigariet. Jednoduchá konštrukcia, zložená iba z batérie a podu, žiadne skrutkovanie, malé rozmery, nižšia kapacita batérie, absencia akéhokoľvek nastavovania a kompaktný dizajn.

SMOK Infinix

Nie je skladom

Načo je pod systém dobrý?

Využitie pod systémov samozrejme závisí na danom užívateľovi. Slabším fajčiarom pokojne postačí ako hlavné zariadenie, zatiaľ čo tuhší fajčiari ich využijú skôr ako zálohu, alebo pre špecifické situácie. Nehľadiac na využitie, pod systém môže byť vďaka svojim rozmerom neustále s vami, schovaný vo vrecku alebo v taške.

Perfektné využitie nachádzajú pod systémy v spojení s náplňami obsahujúcimi nikotínovú soľ. V takej kombinácii sa pod systém i so svojou slabšou batériou vyrovná väčším elektronickým cigaretám a vám dodá to pravé uspokojenie. Viac o nikotínových soliach tu.

Hore
Zákaz predaja elektronických cigariet osobám mladším ako 18 rokov! Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie cookien na našej stránke
Rozumiem